Katedra počítačů ČVUT FEL & Czech ACM Chapter

Soutěž v programování 1999

Uvozovky

uvozovky.p, uvozovky.c, uvozovky.C


Pepíček, to je takový, na první pohled, normální kluk. Ale ty jeho rodiče...! Otec Angličan, matka Češka a jsou rozvedení. O prázdninách je každý rok v Londýně, kde je jeho otec programátorem u Hewlett-Packardu. A mamince je ty dva měsíce vždy velmi smutno! I Pepíčkovi je smutno, proto pravidelně píše domů dopisy. Čeština mu potíže nedělá, jen stále nechápe, proč nemáme stejné konvence pro uvozovky, jako má angličtina. Sám by se tím tak netrápil, ale maminka - paní učitelka - je neoblomná. Počáteční uvozovky musí být napsány dole a koncové nahoře. A jelikož každý dopis píše na otcově notebooku, kde má nainstalovaný LINUX s podporou češtiny, potřebuje udělat prográmek - takový malý filtr, kterým ještě před tiskem provede konverzi uvozovek. Pomůžete mu s ním?

Specifikace vstupu

Vstupem programu je text s anglickým formátem uvozovek. To znamená, že všechny uvozovky jsou napsány nahoře ("). Délka textu ani řádků není omezena.

Specifikace výstupu

Na výstupu je text s českým formátem uvozovek. Tedy počáteční uvozovky (liché) se nahradí dvěma čárkami a koncové pro změnu dvěma apostrofy.

Příklad vstupu

Ahoj mami, 
  musim ti rici, ze se tu mam "really" dobre.
  .
  .
Jo a taky te mam pozdravovat od tatky, doslova mi rekl:
"Don't forget to say hello!"
Příklad výstupu
Ahoj mami, 
  musim ti rici, ze se tu mam ,,really'' dobre.
  .
  .
Jo a taky te mam pozdravovat od tatky, doslova mi rekl:
,,Don't forget to say hello!''