Scoreboard CTU Open 2018
final standings
Official
Rank | Team | Score | Die | Escalators | Furniture | Game | Horsemeet | Lighting | Lockers | Numbers | Rullete | Security |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | cteam001: Tři nerdi (CUNI) Václav Volhejn, Filip Bialas, Richard Hladík | 10 / 1403 | 1/14 | 1/85 | 1/156 | 1/76 | 4/136 | 1/53 | 1/281 | 3/259 | 1/213 | 1/30 |
2 | cteam005: Cykličtí mamuti (CUNI) Martin Hora, Ondřej Hübsch, Jakub Svoboda | 8 / 925 | 1/9 | 1/121 | 3 | 2/85 | 1/66 | 1/53 | 2/179 | 1 | 4/251 | 1/61 |
3 | cteam009: RIP Vašek, vivat Pavel (CUNI) Matěj Konečný, Pavel Hudec, Pavel Madaj | 8 / 1243 | 1/10 | 1/227 | 4 | 1/146 | 1/54 | 3/105 | 1 | 5/192 | 4/267 | 1/62 |
4 | cteam017: Banana boys (CUNI) Tomáš Novotný, Tomáš Konečný, Marian Poljak | 7 / 974 | 2/15 | 1/188 | 0 | 1/174 | 1/30 | 1/113 | 0 | 0 | 2/252 | 2/142 |
5 | cteam065: RHIWI (MUNI) Michal Korbela, Filip Pokrývka, Maroš Tkáčik | 6 / 715 | 2/18 | 1/264 | 1 | 2/139 | 1/96 | 2/77 | 1 | 1 | 7 | 1/61 |
6 | cteam018: Zasušíme (CTUi) Jan Matyáš Křišťan, Aleksandr Efremov, Peter Mitura | 6 / 807 | 1/19 | 1 | 0 | 2/225 | 1/128 | 2/205 | 0 | 0 | 1/154 | 1/36 |
7 | cteam060: Dortíci (MUNI) Jan Pokorný, Ronald Luc, Martin Kurečka | 6 / 1000 | 3/108 | 0 | 0 | 1/145 | 1/75 | 1/279 | 0 | 0 | 3/226 | 1/87 |
8 | cteam004: TTNBO (CTUi) Martin Vastl, Tomáš Bánhegyi, Matej Choma | 5 / 628 | 1/25 | 0 | 0 | 1 | 1/30 | 2/180 | 0 | 0 | 1/278 | 2/75 |
9 | cteam013: 3spaces1dot (CUNI) Marek Černý, Jan Soukup, Jan Knížek | 5 / 725 | 2/17 | 1 | 0 | 0 | 1/73 | 3/199 | 0 | 0 | 1/273 | 1/103 |
10 | cteam023: _______Tokuro_______ (CUNI) Tomáš Krňák, Jakub Löwit, Roman Sobkuliak | 4 / 369 | 2/19 | 0 | 0 | 1 | 1/26 | 2 | 0 | 0 | 2/94 | 2/170 |
11 | cteam011: Shimando (CTUe) Tomáš Paleček, Šimon Mandlík, Václav Voráček | 4 / 472 | 1/20 | 0 | 0 | 1 | 1/39 | 2/204 | 0 | 0 | 9 | 1/189 |
12 | cteam007: Dunnos (CTUe) Maksim Bilan, Daria Lebedeva | 4 / 547 | 1/18 | 0 | 0 | 0 | 1/36 | 0 | 0 | 0 | 1/289 | 2/184 |
13 | cteam064: Turingův myšohryz (MUNI) Martin Horáček, Petr Zelina, Ondřej Svoboda | 4 / 763 | 1/19 | 0 | 1 | 0 | 1/235 | 0 | 0 | 0 | 4/268 | 1/181 |
14 | cteam070: M&M (UWB) Martin Bruna, Miroslav Krýsl, Martin Brom | 3 / 311 | 1/10 | 0 | 0 | 0 | 1/125 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2/156 |
15 | cteam066: Pls help (MUNI) Martin Blahynka, Radek Jancik, David Pavlík | 3 / 477 | 1/44 | 0 | 0 | 0 | 2/115 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2/278 |
16 | cteam016: Koza Nezaneřáděná (CTUi) Vojtěch Hruša, Jiří Kasl, Jiří Borský | 3 / 631 | 1/26 | 0 | 0 | 0 | 2/146 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8/299 |
17 | cteam012: nine eleven (CTUi) Jan Klička, Adam Beckert, Rajmund Hruška | 3 / 871 | 7/153 | 0 | 0 | 2 | 1/297 | 0 | 0 | 0 | 3/261 | 0 |
18 | cteam067: wubalubadubdub (MUNI) Roman Hajdúk, Jakub Smadiš, Peter Sekan | 2 / 79 | 1/21 | 0 | 0 | 2 | 1/58 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 |
19 | cteam041: Turtles (STUBA) Marek Ceľuch, Jakub Lackovič, Juraj Baráth | 2 / 109 | 3/22 | 0 | 2 | 3 | 1/47 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 |
20 | cteam076: Bogosort (UWB) Milan Hotovec, Radek Bělohlávek, Jakub Šilhavý | 2 / 115 | 1/17 | 0 | 0 | 0 | 1/98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
21 | cteam003: Vegani (CTUe) Filip Kubiš, Jan Mayer, František Fladung | 2 / 150 | 3/32 | 0 | 0 | 1 | 1/78 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 |
22 | cteam062: Veni Vidi Vici (MUNI) Rastislav Papčo, Klaudia Brišáková, Miloš Ferenčík | 2 / 152 | 1/24 | 0 | 0 | 2 | 1/128 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 |
23 | cteam080: AMíci (TUO) David Lukáš, Jakub Homola, Jakub Kajfosz | 2 / 162 | 3/51 | 0 | 0 | 0 | 1/71 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2 |
24 | cteam046: Algorithmically Challenged (STUBA) Peter Psota, Štefan Motko, David Tran Duc | 2 / 172 | 3/47 | 0 | 0 | 2 | 1/85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
25 | cteam014: Thunder Epsilon (CTUi) Erik Hulmák, Ondřej Hlaváč, Jan Jirák | 2 / 193 | 1/29 | 0 | 0 | 0 | 1/164 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
26 | cteam051: asdfg (STUBA) Marek Mikula | 2 / 198 | 3/42 | 0 | 0 | 0 | 2/96 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
27 | cteam021: Fault. Seg Fault. (CTUe) Hana Mertanová, Erik Vaknin, Jiří Zahradník | 2 / 210 | 1/27 | 0 | 0 | 0 | 1/183 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 |
28 | cteam044: MMK Team (STUBA) Michal Bojkovský, Kamil Džurman, Matej Čief | 2 / 211 | 2/72 | 0 | 0 | 0 | 2/99 | 3 | 0 | 0 | 0 | 5 |
29 | cteam040: Afoj (STUBA) Michal Zajic, Daniel Pekarčík, Edvin Mako | 2 / 211 | 1/39 | 0 | 0 | 0 | 1/172 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 |
30 | cteam037: UNIZA 1 (UNIZA) Milan Ondrašovič, René Fabricius, Marek Baláž | 2 / 251 | 2/41 | 0 | 0 | 1 | 1/190 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
31 | cteam048: Fastar (STUBA) Tomáš Jendrejčák, Kamil Janeček, Michal Maňak | 2 / 261 | 2/37 | 0 | 0 | 0 | 1/204 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
32 | cteam006: TIME LIMIT EXCEEDED (CTUi) Jan Dolejš, Matouš Kozák, Tomáš Tran | 2 / 270 | 1/30 | 0 | 0 | 3 | 1/240 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
33 | cteam022: Emma (CTUi) Tomáš Halama, Oleksandr Chmel, Iveta Šárfyová | 2 / 292 | 2/28 | 0 | 0 | 0 | 1/244 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
34 | cteam047: buobari (STUBA) Timotej Králik, Matúš Adamička, Dominik Mikuška | 2 / 304 | 1/52 | 0 | 0 | 0 | 1/252 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
35 | cteam045: return 0 (STUBA) Šimon Sebechlebský, Timotej Zaťko, Denis Laca | 2 / 314 | 3/61 | 0 | 0 | 0 | 1/213 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
36 | cteam020: FIT Random Team Name Generator (CTUi) Pavel Jahoda, Martin Kučera, Vanda Hendrychová | 2 / 314 | 1/20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1/294 | 0 | 0 | 0 | 0 |
37 | cteam002: Hledame doucovani (CTUi) Nestor Popov, Vladislav Stankov, Igor Tsaregorodtsev | 2 / 341 | 2/28 | 0 | 0 | 0 | 1/293 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
38 | cteam057: UPJŠ 1 (UPJS) Viktor Olejár, Jakub Džama, Radovan Fuska | 2 / 394 | 1/49 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4/285 | 0 |
39 | cteam074: Kyberšikana (UWB) Matěj Sieber, Martin Jandík, Jan Váverka | 1 / 12 | 1/12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 |
40 | cteam034: Rýchla rota Karla Gotta (UNIZA) Martin Mucha, Andrej Vyšinský, Marek Bobáň | 1 / 16 | 1/16 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
41 | cteam038: FXboyz (UNIZA) Dávid Matis, Ľubomír Králik | 1 / 20 | 1/20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
42 | cteam042: C+++ (STUBA) Barnabás Mórocz, Tomáš Both | 1 / 22 | 1/22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
43 | cteam078: __metateam__ (UWB) Patrik Janoušek, Jakub Vítek, Tomáš Sandrini | 1 / 25 | 1/25 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 |
43 | cteam085: Husťáci (TUO) Josef Dostál, Pavel Mandrla, Martin Pustka | 1 / 25 | 1/25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
45 | cteam083: Smoke Screen (TUO) Ondřej Horečka, Ondřej Horníček, David Stanovský | 1 / 29 | 1/29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 |
46 | cteam049: Whatever (STUBA) Dung Lam Tuan, Patrik Židuliak, Veronika Žatková | 1 / 30 | 1/30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
47 | cteam082: Titanic Swim Team (TUO) Matěj Stuchlík, Ondřej Herián, Jakub Vitásek | 1 / 36 | 1/36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
48 | cteam087: Test Team Pls Ignore (TUO) Radim Homa, Marek Spányik, Jan Kollárik | 1 / 38 | 1/38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 |
49 | cteam077: WOLFBOIS (UWB) Slavomír Verner, Jan Hošek, Tomáš Orlovský | 1 / 40 | 1/40 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
50 | cteam032: Pointers (UMB) Michal Šrobár, Ján Šimonides, matus bician | 1 / 45 | 1/45 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
51 | cteam008: A Streetcar Named Desire (CTUi) Anastasiya Kachan, Anton Aheyeu | 1 / 49 | 2/29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
52 | cteam036: Lucky Rabbits (UNIZA) Anton Moysey, Dominik Dubovec, Michal Mrena | 1 / 56 | 2/36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
53 | cteam050: Carrot (STUBA) Marek Ištok, Róbert Belanec | 1 / 57 | 1/57 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
54 | cteam024: random 2 (CTUi) Jaroslav Kravec, Marek Burdeľ, Andrej Taňkoš | 1 / 58 | 2/38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 |
55 | cteam084: Qwality team (TUO) Ondřej Palovský, Daniel Sýkora | 1 / 68 | 2/48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
56 | cteam075: SSP (UWB) Jan Pašek, Michal Seják, Martin Procházka | 1 / 73 | 1/73 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
57 | cteam072: Baltík Team (UWB) Tomáš Kotous, Tomáš Pašek, Lukáš Zahradník | 1 / 74 | 2/54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 |
58 | cteam086: Milion+ (TUO) Tomáš Jemelka, Martin Kurfürst, Jakub Říkovský | 1 / 81 | 2/61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 |
59 | cteam019: Dewod (CTUe) David Hájek, Daniel Aschermann, Tomáš Veselý | 1 / 84 | 2/64 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
60 | cteam033: Špekulanti (UMB) Marek Foltín, Marek Hazák, Adam Kiss | 1 / 91 | 1/91 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
61 | cteam010: NAVI (CTUi) Artem Bosniak, Kostiantyn Kuznietsov, Vitalii Tokarchyn | 1 / 110 | 3/70 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
62 | cteam088: Null (TUO) Dušan Hlaváč, Tomáš Staško, Martin Sovják | 1 / 112 | 3/72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
63 | cteam015: 4K`tAZ"L (CTUe) Duy Ta Van, Matouš Dzivjak, Martin Koryťák | 1 / 137 | 3/97 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
64 | cteam043: Dinosauri z FIIT-ky (STUBA) Martin Pecho, Ondrej Urban, Tadeáš Drahovský | 1 / 150 | 3/110 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
65 | cteam054: tri polosky (STUBA) Dmytro Nestorenko, Roman Slonskyi, Stanislav Marochok | 1 / 189 | 5/109 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
66 | cteam052: no čo už teraz čo (STUBA) Adam Gajdošík, Matúš Mikuláš, Róbert Fajd | 1 / 313 | 6/213 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Unofficial
Rank | Team | Score | Die | Escalators | Furniture | Game | Horsemeet | Lighting | Lockers | Numbers | Rullete | Security |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | cteam025: UWr 1 (Wroc) Jarosław Kwiecień, Anadi Agrawal, Michał Górniak | 10 / 1290 | 1/11 | 1/98 | 4/172 | 1/17 | 1/51 | 2/71 | 1/131 | 7/282 | 3/122 | 1/95 |
2 | cteam027: UWr 2 (Wroc) Michał Kępa, Michał Maras, Dominik Kowalczyk | 8 / 1197 | 3/67 | 3/169 | 1/73 | 1/70 | 1/114 | 1/259 | 0 | 0 | 3/281 | 1/44 |
3 | cteam031: Einhorn (KSP) Jan Kaifer, Radek Olšák, Josef Minařík | 7 / 877 | 1/16 | 2/190 | 1 | 1/42 | 1/23 | 4/169 | 1 | 1 | 2/276 | 1/61 |
4 | cteam028: zavalleni (CTUi) Šimon Lomič, Tung Anh Vu | 6 / 647 | 1/17 | 1/231 | 0 | 1/42 | 1/137 | 2/116 | 0 | 0 | 5 | 1/84 |
5 | cteam029: UWr 3 (Wroc) Mateusz Lewko, Adam Chudaś, Agnieszka Dudek | 6 / 752 | 1/15 | 2/113 | 2/266 | 1 | 1/86 | 1/143 | 0 | 0 | 1 | 1/89 |
6 | cteam073: Skórman (UWB) Martin Maňák, Věra Skorkovská | 3 / 555 | 2/30 | 0 | 0 | 0 | 1/226 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1/279 |
7 | cteam035: Bits please :P (UNIZA) Matúš Mrázik, Matej Papík, Marek Korenčiak | 2 / 181 | 1/20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1/161 |
8 | cteam063: SuperMega zombie shark killers (MUNI) Michal Savčinský, Richard Savcinsky | 2 / 225 | 1/26 | 0 | 0 | 1 | 1/199 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
9 | cteam030: Lucka&Jirka (CUNI) Jiří Caga, Lucie Blažková | 2 / 231 | 1/59 | 0 | 0 | 0 | 1/172 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 |
10 | cteam026: Algoritmy Jaromíra Soukupa (CTUe) Miroslav Kučera, Aleš Kučík, Jan Tomášek | 2 / 257 | 1/37 | 0 | 0 | 9 | 1/220 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
11 | cteam071: CIS (UWB) Lukáš Kvídera | 0 / 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |